czwartek, 24 marca 2022

Stach i śmieci - Monika Borkowska-Szmit


Dzisiaj przychodzę do Was z książką dla dzieci. „Stach i śmieci” to opowieść o trójce przyjaciół: Stachu, Antku i Marcelu, którzy są uczniami klasy IVb. Chłopcy czas po lekcjach chętnie spędzają czas na placu zabaw znajdującym się w Lasku Witkowickim. Niestety, od jakiegoś czasu ktoś wyrzuca tam śmieci. Postanawiają znaleźć sprawcę. Podejrzenia padają m.in. na Jacka Cebulę, sprzedawcę z pobliskiego sklepu. Mężczyzna ciągle irytuje się na widok dzieci i stale narzeka. W kręgu podejrzanych znajdują się też dryblasy z klasy VIIc: Jarek, Marek i Darek. Są postrachem całej szkoły. Oni również lubią przesiadywać na placyku. Ostatecznie Stach z przyjaciółmi rozwiązują sprawę. Prawda okazuje się zaskakująca…

Książka napisana z humorem, przystępnym językiem, bez zadęcia. Jej zaletą jest duża czcionka, która świetnie sprawdzi się dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Na koniec dodam, że moje serce skradły przepiękne ilustracje, które tworzą klimat całej książki.

„Stach i śmieci” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich dzieci, które lubią rozwiązywać zagadki. Do tego sporo tutaj ekologicznych nawiązań. Książkę będzie można kupić tutaj.


6 komentarzy:

 1. Zagadki i piękne ilustracje to elementy, które zdecydowanie mnie przekonują do lektury tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To doskonałe połączenie:) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja, to na pewno interesująca lektura nie tylko dla najmłodszych :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam!
   Faktycznie, może się podobać zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń