sobota, 22 lipca 2023

Stach i smog - Monika Borkowska-Szmit


Monika Borkowska-Szmit wraca ze swoją nową książką zatytułowaną „Stach i smog”. To kontynuacja wydanej w zeszłym roku historii „Stach i śmieci”. Stach i ekipa ponownie rozwiązują zagadkę detektywistyczno-ekologiczną. Tym razem bohaterowie mierzą się z zanieczyszczonym powietrzem. Ktoś truje okolicę szkoły, a uczniowie mają coraz większe problemy z oddychaniem. Stach, Antek i Marcel wspólnie szukają sprawcy.

Tłem akcji są szkolne perypetie bohaterów. Nie brakuje tu humoru i sytuacji z życia wziętych. Chłopcy oprotestowują sklep Jacka Cebuli, do ich klasy przychodzi nowa koleżanka – Zosia, a pan woźny zaczyna się dziwnie zachowywać. Najbardziej, poza aspektem edukacyjnym, podoba mi się poczucie humoru bohaterów i ich otwartość na świat. Język dostosowany jest do odbiorców, a rozmowy Stacha, Antka i Marcela rozbawią większość czytających.

„Stach i smog” to książka, która z pewnością spodoba się najmłodszym uczniom. Mogą oni razem z bohaterami szukać sprawcy, który pali w piecu śmieci, a przy tym doskonale się bawić. Książkę w cenie 30 złotych można kupić tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz