niedziela, 23 września 2012

Bee, mee i kukuryku – Agata Półtorak

Recenzowana dziś książka jest przeznaczona, zgodnie z informacją w niej zawartą, dla dzieci od dziesiątego miesiąca życia. Moim zdaniem doskonale nadaje się jednak zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla starszych (np. tych, które uczą się czytać).
Książeczka jest zabawą w naśladowanie dźwięków różnych zwierząt (moim ulubieńcem jest zły kocur i jego phhh! phhh! phhh!). Bardzo ładne i proste rysunki są niewątpliwie zaletą tej pozycji. Zachęca ona dzieci do powtarzania nazw zwierzątek i dźwięków jakie one wydają. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – zabawy i nauki. Bee, mee i kukuryku jest bardzo proste zarówno w swej formie, jak i treści, co w tym wypadku jest jego ogromną zaletą. Najważniejsze jednak, że szybko staje się jedną z ulubionych książeczek zarówno dzieci, jak i rodziców.
Na końcu znajduje się słowo do rodziców, czyli kilka uwag autorki z których można się dowiedzieć, jak ważna jest wspólna zabawa i nauka z dzieckiem, w jaki sposób dostosować język do możliwości malucha oraz jak zapobiegać wadom wymowy u najmłodszych.

Poniżej prezentuję filmik, na którym autorka i ilustratorka, Agata Półtorak, prowadzi zajęcia dla przedszkolaków.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza